Jan Braum, osobní stránky
 Úvod . České Budějovice . Novohradsko . Chalupaření . Literatura faktu . Bonsai . Podzemí 
 

Stručně ...

Od října 1974 do října 1983 působil Kelly Groucutt ve skupině Electric Light Orchestra jako baskytarista a zpěvák.

Jeff Lynne redukoval od r. 1980 Kellyho zpěv ze sólového pouze na doprovodný a sám začal hrát basu. V albu "Secret Messages" (1983) mohl Kelly hrát jen několik skladeb a zpívat jen doprovod. Došlo k roztržce mezy Jeffem a Kellym. Kelly odchází z ELO a začíná svou sólovou kariéru.

Kelly 1 V roce 1979 Kelly začal pracovat na svém prvním sólovém albu, které dokončil v květnu 1981 s pomocí všech členů ELO (bez Jeffa) Beva, Richarda, Mika a Louise Clarka. Veškerou hudbu a texty napsal Kelly sám a rovněž nazpíval a nahrál sám všechny kytary a basu. Louis pro toto album aranžoval a řídil doprovod Royal Philharmonic Orchesra. Album bylo vydáno v březnu 1982 (RCA) a nazváno jednoduše "Kelly". Bylo to v době, kdy Kelly byl s ELO na Evropském turné. Spolu s Mikem (housle), Dave Morganem (basa), Terry Parodoe (bicí) a Billy Mackem (keyboard) uvedl Kelly svůj singl "Oh Little Darling" v německé televizní show "Musikladen" v březnu 1982.

Kelly 2 V r. 1982 začal Kelly nahrávat své druhé album za spolupráce Mika, Beva, Richarda a Louise a Royal Philharmonic Orchesra. Avšak vydavatelství Riva Records nejevilo dostatečný zájem o toto druhé album a tak vydali Kellyho první album v r. 1983 s mnoha změnami, které Kelly musel udělat. Album mělo novou výpravu s jasným a bohatým zvukem.

I Love Animals V r. 1984 spolupracuje s dětskou televizní show "The Mini Pops", následující rok s organizací ochránců zvířat "We Love Animals" (ze tří skladeb zde nutno uvést "We Love Animals" a "The Fox"). V r. 1986 vydal Kelly v reedici singl "Am I A Dreamer", a to pod jiným jménem - skupiny Player (znovu se svým kolegou z ELO Mikem Kaminskim, který zde hrál sólo na housle). Mik rovněž hledal nové působiště, když Jeff Lynne oznámil svůj úmysl ukončit dráhu ELO v r. 1986. Společně sehnali proto nové hudebníky a založili novou skupinu OrKestra. Zde hráli v letech 1987 až 1989 řadu živých vystoupení a vydali dvě alba - "Beyond The Dream" a "Roll Over Beethoven". Kelly a Mik opouštějí skupinu OrKestra po několika živých vystoupeních jako hosté s Electric Light Orchestra Part II v roce 1991 na turné v Německu. V říjnu 1992 se připojují k ELO Part II jako řádní členové.

K e l l y   -   1982

Released 1982, RCA LP 3063/PL 31610, Germany
Kelly 1  1. Am I A Dreamer
 2. Oh, Little Darling
 3. Dear Mama
 4. Black Hearted Woman
 5. Midnight Train
 6. Can't Stand The Morning
 7. Anything Goes With Me
 8. Old Rock And Roller
 9. Don't Wanna Hear That Song Again
10. Sea Of Dreams


K e l l y   -   1983

Released 1983, Kelly, Richard Tandy, Mik Kaminski, Louis Clark a Bev Bevan
Kelly 2  1. Am I A Dreamer
 2. Oh, Little Darling
 3. Dear Mama
 4. You Didn't Need To Hold Me Tight
 5. Midnight Train
 6. Don't Wanna Hear That Song Again
 7. Anything Goes With Me
 8. Old Rock And Roller
 9. You've Been Telling Me Lies
10. Sea Of Dreams
11. Black Hearted Woman
12. Can't Stand The Morning


Birmingham Main
   
E-mail
braum.jan@gmail.com