Jan Braum, osobní stránky
 Úvod . České Budějovice . Novohradsko . Chalupaření . Literatura faktu . Bonsai . Podzemí 

Historie

Violinski Skupina Violinski by mohla být považována za odštěpek známé a velice populární skupiny Electric Light Orchestra. U zrodu v roce 1977 stáli bývalí členové skupiny COW John Marcangelo a John Hodgson, Mik Kaminski (houslista skupiny ELO) a Baz Dunnery (dříve člen Necromandus) a Robert Brady.

Ještě když byl Mik jedním ze členů ELO, vydali Violinski své první LP - "No Cause For Alarm", to se stalo v roce 1979. Během nahrávání tohoto prvního LP, byli Robert Brady a Baz Dunnery nahraženi Paulem Mannem a jedním z prvních členů ELO basistou Michaelem de Albuquerquem a později Andy Brownem.

Po vydání alba "Stop Cloning About" se Mik Kaminski začal znovu více věnovat turné s ELO (zejména turné v r. 1981). Skupině Violinski bylo téměř nemožné znovu se setkávat a hrát spolu, chyběl veřejný zájem, a tak v roce 1984 Violinski skončili.

Mik Kaminski je nyní aktivním členem skupiny Orchestra (na obrázku), která vznikla přeměnou známé ELO Part II po odchodu Beva Bevana. Členy jsou zleva: Kelly Groucutt, Louis Clark, Eric Troyer, Parthenon Huxley, Gordon Townsend, Mik Kaminski

Michael De Albuquerque hraje a vystupuje na živých koncertech v Británii, jako člen skupiny The Rubber Band.

John Marcangelo od rozpadu Violinski pracoval dál jako muzikant povětšině s manželkou Cath jako zpěvačkou. Např. s Cath hráli jednou noční koncert i pro královskou rodinu. Po několik dalších let nadšeně spolu cestovali po celém světě (po moři a velkých hotelech). Pokračoval ale i ve psaní a v současné době pracuje na dvou kusech: variace na témata Cornelia Cardewa, se kterým studoval a pracoval v 70. letech, a námět pro muzikál s inspirací originálu "Clog Dance". Také by rád spolupracoval a psal s Michaelem De Albuquerque (od té doby, co ho Michael s manželkou Jane překvapil na večírku 50. narozenin jiskrou inspirace, ale mohl to být prý samozřejmě i alkohol!).

Baz Dunnery žije v Cumbrii, má vlastní obchodní společnost a občas ještě hraje. Např. společně spolu s Johnem Marcangelem uváděli veřejně prospěšný koncert v Carnegie (Workington) a údajně hrál lépe než dřív.

Robert Brady naposledy hrál s Ronnie Scott's na piano s Dave Morganem a dalšími "starými" rockery z Birminghamu.


Albums:

No Cause For Alarm
Stop Cloning About
Whirling Dervish


Birmingham Main
   
E-mail
braum.jan@gmail.com