Jan Braum, osobní stránky
 Úvod . České Budějovice . Novohradsko . Chalupaření . Literatura faktu . Bonsai . Podzemí 
The Orchestra
The Orchestra

The OrchestraMuzikanti skupiny "ELO PART II" Mik Kaminski, Louis Clark, Kelly Groucutt, Eric Troyer, Parthenon Huxley a nový člen skupiny Gordon Townsend, který nahradil odstoupivšího Beva Bevana, se přeskupili do nové formace s názvem "The Orchestra". Nové jméno naznačuje jednak příslušenství členů kapely k bývalému členství v proslulých "Electric Light Orchestra" a "ELO Part II" (a jmenujme zde i skupinu "OrKestra"), jednak také příslib nové tvorby v budoucnu, kdy budou umět využívat "okázalého zvuku kapely spojením symfonického stylu s rockovým", pro který jsou jako hráči nepřekonaní.

     

Group Members

(na obr. zleva)
Kelly Groucutt - Bass, Acoustic Guitar, Vocals, (Dřívější člen ELO, OrKestra a ELO Part II)
Louis Clark - Orchestral Keyboards, Flute, Bass a Orchestral arranger, (Dřívější člen ELO a ELO Part II)
Eric Troyer - Keyboards, Guitar, Vocals, (Dřívější člen ELO Part II)
Parthenon Huxley - Electric Guitar, Acoustic Guitar, Vocals, (Dřívější člen ELO Part II)
Gordon Townsend - Drums, Acoustic Guitar, Backing Vocals, (Dřívější člen ELO Part II)
Mik Kaminski - Violin, (Dřívější člen ELO, OrKestra a ELO Part II)

Biografie:

The Orchestra Odchod Beva Bevana do muzikantského důchodu na konci roku 1999 a vítězné tažení skupiny doprovázené vyprodanými koncerty v London's Royal Albert Hall a Manchester's Bridgewater Hall způsobily, že Mik Kaminski, Louis Clark, Kelly Groucutt, Eric Troyer, Parthenon Huxley a nováček Gordon Townsend transformovali svou skupinu "ELO Part II" a pojmenovali ji jednoduše "The Orchestra". Skupina se stylem, jehož rodokmen zasahuje svými kořeny mnoho let zpět až na začátek 70. let jako "Electric Light Orchestra" a překlenující 90. léta jako "ELO Part II", ohlašuje nyní v roce 2001 pod novým jménem nové období symfonického rocku!

Album - No Rewind

No Rewind Producentem byl Eric Troyer, Parthenon Huxley a Jim Jacobsen (eels), No Rewind obsahuje 10 skladeb:
Jewel and Johnny (P. Huxley)
Say Goodbye (E. Troyer)
No Rewind (E. Troyer)
Over London Skies (P. Huxley/B. Bevan)
Twist & Shout (Medley/Russell)
Can't Wait To See You (P. Huxley)
If Only (E. Troyer)
I Could Write A Book (E. Troyer)
Let Me Dream (E. Troyer/M. Kaminski)
Before We Go (K. Groucutt/E. Troyer/P. Huxley)

Dokončení úžasného nového alba "No Rewind" signalizuje pro skupinu znovuzrození v nejpozitivnější podobě. Produkcí Erica Troyera, Parthenona Huxleye a Jima Jacobsena (eels) album "No Rewind" bylo nahráno bez jediného centu od nějaké vydavatelské značky - obdivuhodné a odvážné, když uvážíme, jak to v dnešním hudebním průmyslu chodí. Více než 10 skladeb bylo nahráno ve studiích v Los Angeles a New Yorku v době dvou a půl roku během přestávek v hektickém plánu celosvětových turné skupiny. Nahrávací termíny byly dojednávány běhom představení a měly garantovat, že členové kapely budou pro natáčení všichni ve stejném městě a stejnou dobu. Není jednoduché setkat se a hrát s basistou a houslistou bydlícími v Anglii, klávesistou z New Jersey, dirigentem z Ohia a oběma kytaristy a bubeníkem z Los Angeles.

Samozřejmě album dopadlo brilantně...

Všichni členové kapely přispívali stejnou mírou, album "No Rewind" obsahuje mnoho pozoruhodného ve svých více než 10 skladbách: Louisovy řetězce hned v titulní skladbě, Mikovo solo v "Let Me Dream"; Ericovy a Kellyho hlasové harmonie v "Can't Wait" a "Twist & Shout"; Gordonovy výplně před finálním chórem v "Over London Skies"; Huxleyho sóla spolu s Mikem v "Say Goodbye"... a mnohem více. Nelze rovněž přehlédnout nádherný vokál v části skladby "Before We Go" předvedený hostujícím Jeffreyem Foskettem ze skupiny Brian Wilson's band.

Eric Troyer Eric Troyer s ohromujícím a téměř nakažlivým nadšením shrnuje, jak poctiví byli všichni z "The Orchestra" při tvorbě alba:

"Musím říci, že všichni bývalí členové ELO ukázali úžasnou přizpůsobivost, jiskřící kreativitu a podnikavého ducha ve svých příspěvcích k novému albu. Vstoupili jsme do nového území, inspirováni novou a mladou krví ve skupině (Hux a Gordon). Myslím si, že toto je část nejlepší práce Louisovy kariéry a Mikovy též (jeho inspirující skladby a houslové party ve skladbě "Let Me Dream" i jiných). Kelly, který je stále ještě "zabijácký" zpěvák a skladatel ("Before We Go"), poskytuje historickou ostrost zvuku někdejší skupiny ELO a tvořivost v doprovodném zpěvu ve všech skladbách."


Nové album skupiny "The Orchestra" "No Rewind" je album, které si budete přehrávat znovu a znovu...Několik obrázků z turné "No Rewind" ...

The Orchestra  Louis  Kelly & Louis 
Eric  Gordon  Kelly 
Kelly  Mik  Mik 
Part  Part 

Birmingham Main
   
E-mail
braum.jan@gmail.com