Jan Braum, osobní stránky
 Úvod . České Budějovice . Novohradsko . Chalupaření . Literatura faktu . Bonsai . Podzemí 

The Traveling Wilburys

Volume One
Volume Three

The Traveling Wilburys:
Zleva doprava: nahoře - Jeff Lynne, Tom Petty
dole - Roy Orbison, Bob Dylan, George Harrison
The Traveling Wilburys

The Traveling Wilburys byli jedním z největších překvapení konce 80. let, kdo nás přišel zachránit z hrůzně průměrné hudby této éry! Tato nejnadanější skupina se opravdu vytvořila víceméně náhodou. Zatímco Jeff Lynne pracoval s Georgeem Harrisonem na jeho sólovém albu "Cloud Nine", byl přitom také producentem posledního alba Roye Orbisona "Mystery Girl". Tito tři se rozhodli spolupracovat a společně nahrávat.

Když potřebovali zadat k nahrání nějaký materiál, obrátili se na Studio Boba Dylana, které bylo dostupné. George si musel ale dojít vyzvednout svou kytaru, kterou nechal u Toma Pettyho a Tom ho následoval. Zajímavé, že?

Volume One

Výsledkem byla jedna z největších "jamsession" pěti kytaristů z písní dosud nenahraných, debutujících v této formě jako Volume One v roce 1989.

Odezva fanoušků byla obrovská a plány na turné byly již dokonce předběžně prodiskutovány, když v prosinci roku 1989 udeřilo nečekaně předčasné úmrtí Roye Orbisona.

Volume Three

Zbývající Wilburys vydali v roce 1990 ještě jedno album, Volume Three, věnované jejich zesnulému příteli 'Levičáku' Wilbury (Roy).Jeff Lynne - úvodní stránka

Birmingham Main
   
E-mail
braum.jan@gmail.com